תהליך הפקת הספר

רוקמים חיים לספר שלכם

הוצאת ספר לאור מלווה ברגשות ובחששות במיוחד בפעם הראשונה. וחשוב לנו שתדעו על מה אתם משלמים בדיוק. לכן כתבנו לכם את תהליך ההפקה של הספר.

  • התהליך אינו זהה – קחו בחשבון שהתהליך שונה בכל ספר. אנו נשלח לכם הצעת מחיר הכוללת את כל שלבי הפקת הספר המתאים לספר הספציפי שלכם.
  • ספרי ילדים – תהליך ההפקה של ספרים אלו שונה מספרים לקהל היעד של המבוגרים. בספרי ילדים תמיד יהיו איורים ועיצוב של ספר ילדים תמיד יהיה שונה מעיצוב ספר מבוגרים. בספרי ילדים גרפיקאית תטפל גם באיורים וגם בתמונות ולמעשה תכין את הספר לדפוס.
  • שיווק והפצה – יש לכם אפשרות לבחור הפקת ספר הכוללת שיווק והפצה לאחר הדפסתו. כדי שהספר יקבל את מלוא התפוצה כראוי לו.

איפיון והצעת המחיר

שלב האיפיון הוא השלב ההתחלתי של הפקת הספר.

הצוות המקצועי שלנו מאפיין את כל הקשור אל היצירה שלכם ובהתאם לכל הנתונים שהתקבלו נוציא מפרט המתאים ביותר עבור ספרכם. שלב זה יכלול בין השאר החלטה לגבי סוג הנייר בספר, כמות העמודים, סוג הכריכה, סוג הלמינציה, סוג הגימור ועוד. בהתאם לכל הנתונים, תוגש הצעת מחיר ואם הלקוח יחליט שהוא מעוניין נתחיל בשלבים הבאים – שלבי הפקת הספר.

השלב הראשון – עריכה

עריכה לשונית חיונית לכל טקסט אשר יוצא לאור. המטרה העיקרית של העריכה היא להוביל לכך שהיצירה שלכם תהיה ברמת גימור גבוהה ושהספר יהיה נעים יותר לקריאה. למרות זאת, חשוב לציין שתיקוני העורך הלשוני הם בגדר המלצה. יש מספר סוגי עריכות:

  • עריכה ספרותית – העריכה הראשונה תהיה עריכה ספרותית בה העורך יוודא שהעובדות המחקריות הרשומות בספר והממצאים השונים אכן נכונים. בנוסף, הוא ימליץ לגבי חלוקת הפרקים בספר, הוא יגבש רעיונות לגבי תיאורים שונים בספר, בניית הדמויות ועוד. במהלך כל העריכה יתנהל דיאלוג בין המחבר לעורך. חשוב לקחת בחשבון שלא חייבים להסכים לעריכה ספרותית ויכולים בהחלט לסכם רק על עריכה לשונית.
  • עריכה לשונית –  תמיד תתבצע על ידי עורך לשוני מקצועי ומנוסה בתהליכי הפקת ספרים. מומחה זה  יבדוק את הטקסט שסיפקתם לנו ויתקן שגיאות כתיב, שגיאות תחביריות, שגיאות הנוגעות לתקינות השפה העברית, תיקון שגיאות הקשורות לכתיב ופיסוק נכון וניסוח מחדש של משפטים מסורבלים או פסקאות לא ברורות.

השלב השני – הגהה

משימה זאת מתבצעת גם כן על ידי העורך הלשוני וההתמקדות תהיה באות ובמילה (בעריכה לשונית, המיקוד היה במשפטים ובפסקאות). פעולת הגהה תיעשה לאחר שלב העריכה הלשונית.

המטרה העיקרית: איתור ותיקון פספוסים קלים בטקסט.

הגהה נוספת תיעשה לאחר שלב העימוד. כלומר, לאחר העיצוב ולפני הורדת הספר לדפוס, יתבצע מעבר על כל עמודי הספר וזאת על מנת לוודא שלא נפלו טעויות במהלך העימוד.

keyboard
list
book
website-design-symbol
search
printing-tool
focus
study

השלב השלישי – עיצוב הספר

עכשיו הגיע הזמן להתייחס ליופי, ולגרפיקה של הספר. 

בשלב זה יכללו העימוד של הספר ועיצובה של הכריכה.

  • מחליטים על הגופן המתאים ביותר.
  • מבצעים הזחה של פסקאות בספר.
  • מטפלים בשורות הבודדות בתחילת העמודים.
  • ומטפלים בכל הקשור אל מידות הספר, כמות העמודים, השער המגן, והשער הראשי של הספר.

לאחר אישור של העימוד על ידי מחבר הספר, תיעשה הגהה שלאחר העימוד ונמשיך לשלב הבא. שלב העיטוף.

השלב הרביעי – עיצוב העטיפה/כריכה

כריכת/עטיפת הספר היא זאת שיוצרת את הרושם הראשוני של הספר על הקוראים. הגרפיקאי מכין מספר סקיצות, המחבר יבחר בסקיצה המתאימה לו ביותר ובהתאם נתחיל בפעולת העיצוב.

עיצוב הכריכה תמיד יכלול את שם המחבר ושם הספר. בחלק האחורי של הכריכה יופיע תקציר של הספר ולעיתים מספר מילים אודות המחבר. בנוסף, יתבצע עיצוב של השדרה.

השלב החמישי – העתק שמש הדפסת הספר שיווקו ופרסומו

בשלב זה נייצר העתק ראשון של הספר ונשלח אותו לאישור מחבר הספר. לאחר קבלת אישור, נתחיל בתהליך הדפסת כמות העותקים עליה סיכמנו עם הלקוח בחתימת החוזה. לאחר סיום ההדפסה, שליח יגיע אל בית המחבר עם כמות הספרים עליה סוכם ואם סוכם על פעולות שיווק, הפצה ופרסום על ידי בית ההוצאה לאור.

נכון להיום יש אפשרות לשיווק דיגיטלי באתרי אינטרנט וחנויות ספרים וירטואליות. בהפצה לחנויות ספרים פיזיות ויש אפשרות גם לפרסום של הספר בכל מיני מדיות.

שלחו פרטים ונתחיל בתהליך

ככה מוציאים ספרים לאור

סגירת תפריט