איך ייראה הספר שלך?

מהן האפשרויות שלכם בתהליך הפקת הספר?

המחיר והנראות של הדפסת ספר תלויים בפרמטרים רבים, כמות הספרים אותה תזמינו, סוג הכריכה של הספר, האם תהיו מעוניינים בהדפסת צבע או שמא תסתפקו בהדפסה שחור – לבן, מה גודל הספר המוזמן ועוד.

לפני שנפרט על האפשרויות הקיימות בהזמנת ספר למטרת הוצאה לאור, חשוב לנו להדגיש שתהליך ההוצאה לאור שונה מספר לספר וזאת בהתאם לסוג הספר.  

האם אתם זקוקים להקלדת כתב היד שלכם?

כותבים את החומרים שלכם בכתב יד?

אם הספר שלכם בכתב יד, הוא יצטרך לעבור הקלדה. מחיר ההקלדה משתנה ממקום למקום ומתומחר בהתאם לכמות התווים או כמות המילים.

זקוקים לעריכה בסיסית או יסודית?

העריכה תהיה תלויה בסוג הספר אותו תהיו מעוניינים לפרסם.

מחיר העריכה יתבסס על רמת הטקסט אותו אתם מגישים להוצאה לאור והרמה אליו הוא אמור להגיע בעקבות העריכה. הפער ישפיע על המחיר. 

כאן אתם אלו שתבחרו האם אתם מעוניינים בעריכת תוכן מקצועית, עריכה לשונית יסודית או עריכה לשונית בסיסית.

עריכה של ספר ילדים שונה מאוד מעריכה של ספר עיון.

האפשרויות הן:

  • ספר קריאה – אם אתם מעוניינים בהפקת והדפסת ספר קריאה, העריכה המתאימה לכם תהיה עריכה ספרותית הכוללת שכתוב של משפטים ופסקאות, הוספת ניקוד (בספרי ילדים), שינויים במבנה של הספר ובשינויים העלילתיים בו
  • ספר עיון – עריכה עניינית שעיקרה בדיקה שאכן כל הנתונים בספר אכן מדויקים, הצעות להשמטת קטעים שאינם הולמים את אופי הספר, הערות ותיקונים לגבי מבנה הספר, הצעות לשמות טובים יותר לפרקים בספר, איתור פגמים שונים, כפילויות וכדומה.

קבעו את העימוד

יש סוגים שונים של עימודים, בחרו אם אתם מעוניינים בעימוד בסיסי של טקסט רץ עם כותרות, עיצוב בסיסי של טקסט עם הערות שוליים, עימוד של סוגי טקסט שונים עם או ללא הערות שוליים. עימוד עם שילוב של טקסטים בשדות השונים או עימוד עם שבלונות עיצוב בשוליים.

בחירת הכריכה לספר

מעוניינים בכריכה קשה או רכה?

לאחר מכן תצטרכו להחליט האם אתם מעוניינים כריכה צבעונית או כריכה שאינה צבעונית, כריכה עם השבחות או ללא השבחות והאם אתם מעוניינים בתוספת של עיצוב גלופה ללכה או למטרת הטבעת אלומיניום.

קחו בחשבון

  • סוג נייר – האם אתם מעוניינים שההדפסה תיעשה על נייר רגיל נטול עץ או על נייר כרומו חלק ומבריק?
  • צבעים – האם אתם מעוניינים בהדפסה שחור-לבן או הדפסה צבעונית?
  • גודל – חשוב להחליט האם מעוניינים בנייר בגודל סטנדרט או גדול יותר.
  • כריכה – האם אתם מעוניינים בכריכה קשה או רכה והאם אתם מעוניינים בכריכה צבעונית או לא.
  • כמות דפים – תצטרכו להחליט מה כמות הדפים אותה תהיו מעוניינים להדפיס.
  • תוספות השבחה – תוכלו להחליט האם אתם מעוניינים בלכה סלקטיבית, הטבעה של אלומיניום, צבעי ספוט, תוספת של נייר ציפוי לכריכה קשה, הבלטה עיוורת, קלאפות ועוד.

מה עם סימניות מעניינות לספר?

בחרו האם אתם מעוניינים בסימניות דקורטיביות, מה כמות הסימניות בה תהיו מעוניינים, האם אתם מעוניינים בסימניות בהדפסה דו צדדית או חד צדדית, האם אתם מעוניינים בנייר מסוג בד/דורינה, ביאנקו או מג'סטיק או שמא אתם מעוניינים בנייר כרומו.

האם תהיו מעוניינים בלמינציה או שלא, בסימניה מלבנית או כזאת עם פינות עגולות, עם לכה או ללא לכה והאם אתם מעוניינים בהטבעה כלשהי על הסימניה: הטבעה עיוורת או הטבעת פויל בחום.

אפשרויות נוספות הן בחירת סימניות מעברי צבע או סימניות מעוצבות בעיצוב ספציפי.

רק הדפסה או גם פרסום והפצה?

תצטרכו להגיע להחלטה האם אתם מעוניינים במהדורה מסחרית שתכלול הפצה ופרסום או רק מהדורה אישית אשר לא תכלול הפצה ופרסום, אלא הבאת הספרים אליכם ואילו אתם תחליטו למי אתם נותנים אותם ואצל מי אתם מפרסמים אותם.

דברו אתנו על הספר שלכם

המידע הכי עדכני על הוצאת ספרים לאור

סגירת תפריט