הוצאת ספרי ילדים

אם אתם משוכנעים שסיפור הילדים שכתבתם חייב להגיע לכל ילד והורה במדינת ישראל הגיע הזמן להגיש את כתב היד שלכם להוצאה לאור. באם הסיפור שלכם יתקבל על ידי ההוצאה לאור, תזומנו לפגישה בה יסבירו לכם מהו התהליך של הוצאת ספרי ילדים וישלחו לכם הצעת מחיר. באם אתם מעוניינים לדעת כבר עכשיו מה הוא תהליך הוצאת ספרי ילדים..התחילו לקרוא..

מקבלים החלטות מראש

באם כתב היד שלכם יתקבל על ידי ההוצאה לאור, אחת ההחלטות החשובות ביותר אותן תצטרכו לקבל מראש היא האם אתם מעוניינים בתהליך הוצאת ספר ילדים לאור והדפסתו או שמא אתם מעוניינים במהדורה המסחרית של הוצאת ספרי ילדים בה מובטח לכם גם שיווק, הפצה ופרסום של הספר שלכם. קחו בחשבון שברגע שהספר יודפס תצטרכו להתמודד עם תחרות לא פשוטה עם סופרים רבים נוספים שהדפיסו ספרי ילדים ומנסים לשווק אותם לחנויות.

הוצאת ספרי ילדים – השלבים

  • פגישה עם המוציא לאור – השלב הראשון יבוא לידי ביטוי בפגישה עם המוציא לאור יוסבר ללקוח אודות תהליך הוצאת ספרי ילדים, אנשי המקצוע המעורבים, דד ליין מדויק ובהתאם יינתן ללקוח הצעת מחיר הכוללת את כל הסעיפים המותאמים להוצאת ספר ילדים על פי החומרים אותם הוא מסר להוצאה לאור וחוזה.
  • עריכת הספר – כאן תזכו לעבוד עם עורך לשוני בעל ניסיון בעריכה לשונית של ספרי ילדים וזה אשר קרא את כתב היד שלכם ואהב אותו. העורך הלשוני יסביר לכם מהי עבודתו ויעבור אתכם על שלבי עבודתו. בשלב זה יוחלט האם הספר שלכם יעבור עריכה לשונית בלבד או שמא הוא זקוק גם לעריכה ספרותית או שכתוב. תהליך העריכה ימשך עד שלושה חודשים והעבודה תיעשה בשקיפות מלאה עם המחבר. לאחר סיום העבודה ואישורי הלקוח, נמשיך לשלב הבא.
  • איור – ספרי ילדים כוללים לרוב בין עשרה לשנים עשר איורים. כאן ההוצאה לאור תציע למחבר הספר מספר מאיירים ואילו הסופר יבחר את המאייר המתאים ביותר למשימה וזאת בדרך כלל לאחר שהוא יבחן את תיק עבודתיו.
  • הגהה – לאחר עריכת הספר ולאחר שהאיורים מוכנים, הספר יעבור הגהה על ידי המגיה. כאן יתוקנו טעויות כתיב, ניסוח לקוי ושגיאות הקלדה. בנוסף, המגיה יוודא שאין שגיאות פיסוק.
  • עיצוב מקצועי ועימוד – הכריכה של הספר שלכם תיצור את הרושם הראשוני לגביו ולכן חשוב להשקיע רבות בגרפיקה המקצועית בעת הוצאת ספרי ילדים. בנוסף, מומחה מטעם ההוצאה לאור ימליץ לכם על טקסט שיופיע על הכריכה שיותיר את קהל הקוראים מסוקרן לגבי הספר עצמו. בנוסף, יסודרו שאר האלמנטים הטקסטואליים והגרפיים בספר.
  • אישור והדפסה – בשלב זה המחבר יעבור על הספר ויאשר את הדפסתו. לאחר אישורו של המחבר,  המו"ל יבדוק את כל מה שנעשה עד כה ויאשר סופית. השלב הבא יהיה הדפסה, השבחה וכריכת הספר.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

רוצה כבר לראות את הספר על המדפים?

צרו קשר והוציאו את היצירה שלכם לאור.

סגירת תפריט